Поради

Отруєння стиролом: побічка бюджетних гранітних мийок

Власники деяких гранітних мийок здивуються, але в пакеті з вигідною покупкою дешевої мийки вони отримали ще й джерело поширення стиролу. Зо два роки їх кухня буде наповнена випарами цієї речовини – таке собі доповнення до бюджетних мийок зі штучного каменю.

Що ж таке, власне, стирол, та й чи варто його боятися? Стирол – це безбарвна рідина, яка має специфічний різкий запах. Її застосовують для виробництва найрізноманітніших полімерів – матеріалів, які часто використовують у різних виробництвах, будівництві, та й у побуті – у пластику, пластмасі й не тільки.

Більше того, стирол міститься навіть у рослинах, які ми вживаємо у їжу: у кавових зернах, ківі, винограді, арахісі і т.ін. Та слід пам’ятати, що там є лише мікродози цієї речовини.

У тих же випадках, де стирол приносить нам реальну користь, він використовується лише як вихідна сировина. При полімеризації стирол перетворюється у твердий матеріал, схожий на скло. Саме цю його здатність використовують у виробництвах.

Та при неповній або нерівномірній полімеризації стирол не вивільняється повністю, а лишається у складі матеріалу. Тож потім поступово випаровується, при нагріванні – більш інтенсивно.

Під час виготовлення гранітних мийок за бюджетною технологією використовується сировина неконтрольованого складу, і її нагрівання відбувається недостатньо рівномірно. Тож економ-варіант у виробництві цих мийок не може забезпечити вихід стиролу, що міститься у смолах. Речовина лишається у гранулах матеріалу, і ще кілька років буде випаровуватися у помешканні.

У такому вигляді стирол токсичний і може завдати непоправної шкоди здоров‘ю. При роботі з цією речовиною обов’язковий захист дихальних шляхів, очей та шкіри. Адже випари стиролу у сильній концентрації можуть спричинити гостре отруєння, а тривалий контакт із ним провокує хронічні захворювання.

Слизові оболонки та дихальні шляхи першими страждають від стиролу, та значного впливу зазнають і кров’яна та сечовивідна системи, печінка, нирки. Окремі дослідження вказують на те, що страждає також репродуктивна функція, а в цілому речовина є канцерогеном (зокрема, для кровотворної та лімфатичної систем).

То невже варто відмовитися від усіх переваг гранітних мийок, щоб не ризикувати? Звісно, що ні. Слід просто тверезо оцінити ситуацію при виборі мийки зі штучного каменю.

❌ Якщо гранітна мийка дешева – не купуйте. У низьку ціну неможливо закласти якісну сировину і добротну технологію виготовлення для її рівномірної полімеризації.

❌ Якщо мийка має неприємний запах – не купуйте. Це не «від упаковки», «свіженьке, щойно з печі» чи «це у всіх так». Цілком імовірно, що цей аромат і є свідченням залишків стиролу.

❌ Якщо продавець не може надати сертифікат на продукцію – не купуйте. Несертифікована сировина може містити багато сюрпризів, а тут вже краще без них.

❌ Якщо немає гарантії на мийку – не купуйте. Якщо виробник не може взяти на себе відповідальність за свій виріб, візьміть на себе відповідальність за своє здоров’я.

І не втомлюємося повторювати: перевіряйте продавця, його репутацію та відгуки клієнтів. Найкраще купувати одразу у виробника – і ключове тут зовсім не в економії коштів.

GRANADO дбає про кожен етап на шляху нашої продукції від сировини до вашої кухні. Ми впевнені у безпечності мийок GRANADO, і ця впевненість має міжнародний сертифікат якості. Хочете переконатися? Пишіть вже зараз нашому консультанту. Або ж телефонуйте чи завітайте до нашого шоуруму.

1 thoughts on “Отруєння стиролом: побічка бюджетних гранітних мийок

  1. Лариса :

    Дякую за якісну українську продукцію. Часто в гості заходять дочка-алергік та маленький онук, за здоров’я яких дуже переживаю. Ваш спеціаліст переконав мене в безпечності ваших мийок, надав всі необхідні сертифікати і ми встановили мийку і ваш змішувач, дуже задоволені і абсолютно впевненні в безпечності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.